Meble barokowe

Meble w stylu barokowym można spotkać nie tylko w antycznych budynkach i pałacach. Obecnie, wielu współczesnych projektantów wnętrz wraca do klasycznego stylu barokowego, który zachwyca szykownością i elegancją. Wiele mebli w stylu barokowym teraz możesz spotkać w mieszkaniach swoich znajomych. Zapraszamy do lektury artykułu, który wzbogaci twoją wiedzę na temat stylu barokowego, który ostatnio powrócił do łask w niejednym, modnie urządzonym mieszkaniu.

Barok – podstawowe informacje

Złote czasy baroku w historii przypadają na wiek XVII i początki XVIII wieku. To właśnie wtedy styl barokowy był popularny i znany w całej Europie. Początków Baroku doszukujemy się we Włoszech, ale jego nazwa wywodzi się z portugalskiego wyrazu „barocco” co oznacza perłę o nieregularnym kształcie. Stylowa nieregularność była wykorzystywana w architekturze, projektowaniu ogrodów, muzyce, sztuce i oczywiście do dekoracji wnętrz.

Meble w stylu barokowym

Meble barokowe to meble, które swoim wyglądem przypominają złote czasy baroku. Meble barokowe mogą być łatwe do poznania na pierwszy rzut oka dzięki nieregularnym, bardzo skomplikowanym i wyszukanym kształtom pełnych detali – często w formie kwiatów, liści czy aniołów. ekskluzywna sypialnia barokowa
zestaw mebli barokowych
meble barokoweŹródło: http://artstylmeble.pl
Bardzo charakterystycznym dla mebli barokowych są ich kształtne nóżki – okrągłe i powabne niczym figura pięknej kobiety. Po nóżkach łatwo możemy rozpoznać krzesło, szafkę, toaletkę czy szafę w stylu barokowym.

Dlaczego warto zdecydować się na meble barokowe?

Inwestycja w meble w stylu barokowym w twoim domu to powiew elegancji i luksusu. Przy klasycznej aranżacji mieszkania, takie perełki w świecie mebli mogą być pięknie wyeksponowane, fascynować kształtem i wyszukaniem i trafić w gusta nawet najbardziej wybrednych projektantów wnętrz. Meble barokowe mają ogromny potencjał, ponieważ zawsze wytwarzane są pod okiem najlepszych specjalistów, którzy dbają o nienaganną, niedoścignioną jakość w dziedzinie mebli. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do inwestycji w te wysokiej klasy meble, to może przekona fakt, iż wszystkie są produkowane z materiałów najwyższej jakości. Na przykład, krzesło barokowe do toaletki ma skórzane elementy łatwo przykuwające uwagę, ale większość z nas i tak skupi się na fascynującej, błyszczącej i przepięknej ramie, idealnie wyeksponowanej na każdej pojedynczej sztuce krzesła. Meble w stylu barokowym „uwielbiają” kraść spojrzenia twoich gości. Najczęściej możemy spotkać ciekawych kształtów zegary, szafy, szafeczki, stoliki do pokoju gościnnego, meble pod sprzęt RTV czy łóżka, które swoją klasą i elegancją odmieniają definicję odpoczynku i relaksu.

Pomysł na okno w sypialni

Dekoracje okien to fascynujące, finezyjne zajęcie, które sprawia wiele przyjemności dekoratorom wnętrz. Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach na coraz to ciekawsze aranżacje okienne. Dekoracja okna nie musi być trudna czy skomplikowana. Ważnym jest, aby zadbać o każdy detal. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie zaprojektować okno w sypialni skorzystaj z gotowych aranżacji lub przeczytaj poniższy artykuł, w którym odnajdziesz inspirację.

Czy aranżacja okna w sypialni jest ważna

Dlaczego okno sypialniane jest ważniejsze niż okno w pokoju gościnnym? Może się wydawać, że aranżacja okna w pokoju gościnnym, w którym spędzamy czas wolny powinna być najistotniejsza, ale to nasza regeneracja, czas na relaks i odpoczynek jest najbardziej potrzebnym elementem w życiu codziennym każdego z nas. W sypialni nabieramy energii, odkładamy szarą rzeczywistość na bok i przenosimy się do świata kolorowych i pięknych snów. Sypialnia to pokój, który zapewnia spokój, komfort i pożądany przez nas wszystkich zdrowy, regenerujący sen. Odpowiednia aranżacja przestrzeni, dostęp naturalnego światła i ulokowanie nastrojowego oświetlenia dodającego mistycyzmu twojej sypialni to klucze do sukcesu – do stworzenia idealnej oazy wyciszenia i odpoczynku, czyli do lepszego samopoczucia na co dzień.

Kolory w sypialni

Aranżację sypialni zaczyna się od dobrania odpowiednich kolorów. Warto zdecydować się na stonowane, delikatne, pastelowe kolory, które pozwolą uzyskać pełnię harmonii i atmosferę pełną relaksu i domowego ciepła. Najbardziej popularne kolory to ecru, jasne odcienie zieleni, beż i bardzo delikatna szarość. W połączeniu ze światłem naturalnym i ciepłem słońca, powyżej wymienione kolory pozwolą odetchnąć skołatanym nerwom, uspokoić wtedy, gdy potrzeba oraz ułatwić zaśnięcie, gdy niespokojne myśli nie pozwalają na sen.aranżacja okna w sypialni
wystrój oknaŹródło: http://artstylmeble.pl/product-pol-2463-Aranzacje-okienne-Natalyah.htmlokno w salonieŹródło: http://artstylmeble.pl/product-pol-2477-Aranzacja-okna-Chloe.html

Pomysł na okno sypialniane

Dekoracja okna w sypialni powinna być spójna z pozostałymi elementami wnętrza. Wyszukane, eleganckie zasłony potrafią w magiczny sposób odmienić wygląd i aurę pomieszczenia. Dodatkowo, charakter stylowych, designerskich dodatków czy komfortowych mebli zostanie odpowiednio podkreślony. Najważniejszą zasadą przy aranżacji okna w sypialni jest spójność kolorów zasłon z kolorami poduszek i narzuty. Sypialnia służy do odpoczynku, a zbyt duża ilość barw mogłaby wprowadzić niepotrzebny chaos. Kolejnym ciekawym pomysłem są fantazyjne, finezyjne podpięcia i wielowarstwowa struktura zasłon, które podkreślają luksusową aranżację. Ciężko opadający na podłogę materiał zaakcentuje najwyższej klasy jakość i perfekcyjne wykonanie. Nie zapominaj o tym, że oprócz funkcji praktycznych zasłony powinny przykuwać Twoje spojrzenie. Walory estetyczne są istotne, gdyż wszelkie ornamenty i przytulne dekoracje odmienią twoje wyobrażenie o tym, czym jest prawdziwy sen i odpoczynek.pomysł na okno w sypialniŹródło: http://artstylmeble.pl/product-pol-2478-Wystroj-okna-Mia.html