Aranżacja małego salonu

Małe mieszkanie, mimo że ładne nie zawsze jest praktyczne. Wiele osób posiadających niewielkie domy lub pokoje ma problem z estetycznym i praktycznym rozstawieniem mebli. Czy faktycznie taka mała przestrzeń jest trudna do urządzenia? Oczywiście, że nie, jednak trzeba to zrobić z pomysłem. Oto kilka ciekawych podpowiedzi, które mogą być inspiracją do dalszych działań.

Wybierając meble do niewielkiego salonu w pierwszej kolejności musimy postawić sobie pytanie, czy salon będzie jedynie pokojem dzienny, czy też będzie pełnił inne funkcje – sypialni i jadalni. Od tego będzie zależało, jakie meble będą najlepszym rozwiązaniem.

Jeżeli pomieszczenie będzie pełniło kilka funkcji warto zdecydować się na meble o niewielkich rozmiarach, z możliwością rozłożenia. Chodzi tutaj w szczególności o meble wypoczynkowe – sofę lub fotele. Dzięki funkcji spania bez problemu pokój dzienny zmienimy w stylową sypialnię lub pokój wypoczynkowy dla gości.

Z kolei, jeżeli salon będzie służył również jako jadalnia lub miejsce spotkań przy kawie dobrze jest zaopatrzyć się w wysoki okrągły stół i zrezygnować z foteli na rzecz wygodnych, obijanych materiałem krzeseł.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy salon będzie samodzielnym pomieszczeniem. Wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem jest stylowy zestaw wypoczynkowy składający się z sofy (najlepiej dwuosobowej) oraz foteli. Z uwagi na niewielki rozmiar pomieszczenia warto postawić na jasne kolory i delikatne ciemniejsze detale. Dzięki temu meble nie przytłoczą pokoju i sprawią, że salon będzie prezentował się świeżo i oryginalnie.

Stylowy Zestaw Wypoczynkowy 805

Uzupełnieniem zestawu może być stylowa i praktyczna, niska ława o prostokątnym kształcie. Warto zastanowić się nad meblem, który można rozłożyć. Dzięki czemu więcej osób w komfortowych warunkach będzie przy nim wypoczywać.

Jeżeli chodzi o dodatki, to sprawdzi się zasada im mniej tym lepiej. Taki minimalizm sprawi, że wnętrze będzie świeże i stylowe. A zbędne dodatki nie przytłoczą całej aranżacji.