Modny salon

Klasyczne meble w stylu francuskich dworów i dworków z przełomu XVII i XVIII wieku najczęściej wykorzystywane są do aranżacji salonów i sypialni, które przywołują klimat tamtych lat. Ale czy zawsze tak musi być. Czy takie standardowe rozwiązania nie stają się już nudne? Dzisiaj proponujemy pewną zabawę z konwencją. Jaką? Przeczytaj artykuł i wszystkiego się dowiesz.

Tak jak to zostało powiedziane na wstępie urządzając mieszkanie często zamykamy się w pewnych schematach i do klasycznych domów wybieramy meble nawiązujące swoim stylem do całego pomieszczenia. To samo ma miejsce, jeśli urządzamy loft czy wnętrze w stylu industrialnym czy minimalistycznym. Żeby przełamać tą schematyczność i wyjść poza ściśle ustalone ramy nie trzeba w cale bardzo ryzykować. Wystarczy prosty pomysł i jego realizacja, aby wnętrze zaczęło zachwycać.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest połączenie dwóch, zdawałoby się skrajnie różnych stylów – loftu i wypoczynkowych mebli w stylu dworskim. Meble wcale nie muszą mieć typowej, klasycznej formy. Wystarczy wybrać nieco skromniejszy wariant wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Zestaw wypoczynkowy Pierre Cardin

Na tle odkrytych cegieł w gliniastym kolorze pięknie będą się prezentowały meble obite zamszowym materiałem w jasnobrunatnym kolorze. Warto wybrać fotele z wysokimi oparciami i pikowanym tyłem. Taki sam motyw może powtórzyć się na kanapie. Z uwagi na to, że wnętrza loftowe najczęściej są duże i otwarte można pokusić się o duże meble.

Innym równie interesującym pomysłem będzie wybranie mebli wypoczynkowych na ciemnej ramie obitych materiałem o błyszczącym wykończeniu z lekko srebrzystym pobłyskiem.
Sofa 3-osobowa srebrna Pierre Cardin
Meble powinny nawiązywać do stylu dworskiego, jednak lepiej zrezygnować z tych bardzo ozdobnych – z adamaszkowymi materiałami, złotymi, tłoczonymi ornamentami. Materiał powinien mieć gładką fakturę.