Salon z jadalnią

Niewielkie mieszkania wymuszają na nas aranżację pomieszczeń tak, aby spełniały jednocześnie kilka funkcji. Ostatnio niezwykle popularne staje się łączenie salonu z jadalnią – sferę jadalnianą można wydzielić przenośną ścianką lub pozostawić do niej wolny dostęp. To z kolei daje wrażenie przestrzenności pomieszczenia, szczególnie jeśli do dekoracji użyjemy dużych luster bez ram.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że pasuje praktycznie do każdej stylistyki – w ten sposób można zaaranżować zarówno wnętrze urządzone w stylu skandynawskim, retro, nowoczesnym, a nawet futurystycznym.

Dzisiaj jednak skupimy się na stylu prowansalskim, który każdemu pomieszczeniu dodaje świeżości i lekkości. Jasne kolory i subtelna forma mebli nie przytłaczają wnętrza, dzięki czemu komplety jadalniane sprawdzą się nawet w bardzo małym mieszkaniu.

Jakie meble wybrać do takiej aranżacji? Można postawić na gotowe zestawy ekskluzywnych mebli, ale też warto samemu skompletować wyposażenie, tak aby salon prezentował się naprawdę efektownie.

ekskluzywna jadalnia ISTA

Dla wysokiego komfortu spożywania posiłków najlepiej wybrać prostokątny lub kwadratowy stół, przy którym swobodnie zmieszczą się przynajmniej cztery osoby. Warto wybrać mebel w kolorze przybrudzonej bieli lub ecru. Do niewielkiego pokoju można wybrać też stół o okrągłym blacie, który doskonale sprawdzi się również w kąciku kawowym.

Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim wygodne, jednak muszą również zachować wysoką estetykę. Dlatego warto wybrać te obite wysokiej jakości materiałem – np. pikowanym aksamitem lub atłasem z tłoczonym wzorem. Styl prowansalski z reguły kojarzy się z różnego rodzaju odcieniami fioletu i błękitu. Jednak do jadalni można wybrać krzesła obite materiałem w takich kolorach jak: pudrowy róż, lila, lilaróż lub beż i ecru. Dzięki temu pomieszczenie zachowa swój świeży i niezwykle oryginalny wygląd.

ekskluzywny stół z krzesłami

Jeśli do jadalni został wybrany szeroki stół o prostokątnym kształcie to zamiast krzeseł możemy wybrać podłużną ławę, która doskonale sprawdzi się w czasie rodzinnej uroczystości, jak i podczas celebrowania codziennych posiłków.